MEDIA O XXII BIEGU

 

 

 Wydanie z dnia 29-08-2001r.
Wydanie z dnia 29-08-2001r

Wydanie z dnia 5-09-2001r.
Wydanie z dnia 5-09-2001r.
Wydanie z dnia 6-09-2001r.
Wydanie z dnia 6-09-2001r.

Wydanie z dnia 8-09-2001r.
Wydanie z dnia 8-09-2001r.


Wydanie Główne z dnia 2001-09-10

Z wiatrem w plecy


WADOWICE. Bieg Powsinogi z "Gazet± Krakowsk±"
Wczoraj na stadionie LKS Skawa Wadowice odbył się XXII Bieg Powsinogi. W imprezie wzięło udział przeszło 2,5 tysi±ca biegaczy w różnym wieku i na kilkunastu dystansach. Bieg Powsinogi od lat jest największ± ogólnopolsk± i cykliczn± imprez± sportow± na Podbeskidziu.
Najmłodszy uczestnik XXII Biegu Powsinogi miał zaledwie dwa lata, a najstarszy przeszło 70. W biegu głównym na15 kilometrów wystartowało 83 zawodników. Mniej niż rok temu. Zdaniem organizatorów niepewna pogoda odstraszyła chętnych do biegania. Mimo że nie spadł deszcz, wiał silny i chłodny wiatr, który jednak w tym roku wyj±tkowo wiał zawodnikom w plecy. Padł bowiem rekord Biegu Powsinogi na 15 kilometrów należ±cy dotychczas do Marka Sukiennika z Morawicy WKS Wawel. W biegu głównym na 15 kilometrów zwyciężył Wiesław Góra z Wawelu Kraków z czasem 47,21 minut, pobijaj±c tym samym M. Sukiennika o 1 minutę i 26 sekund. Drugi na mecie stawił się Paweł Oboza z Płomienia Sosnowiec, a trzeci był Janusz Sarnicki z KKS Maków Podhalański. Najszybszy z wadowiczan w biegu na 15 kilometrów był Paweł Mielec, który na metę przybiegł pi±ty. W¶ród kobiet najlepsza na tym dystansie okazała się Aneta Nikiel z KS Sprint z Międzybrodzia Żywieckiego, druga na metę przybiegła Ewa Fliegert z MLKS Rybnik, a trzecia była Zofia Le¶kiewicz z Bielska-Białej.
W biegu na 5 kilometrów w kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Mi¶kowiec z KKS Ekspres Sucha Beskidzka, drugie miejsce zaj±ł Tomasz Klisz z MKS Centrum Dzięgielów Bielsku-Biała, a trzecie Jarosław Gniewek z TRS Siła Ustroń Bielsko-Biała. W kategorii kobiet na 5 kilometrów najlepsza była Katarzyna Czubska z KKB MOSiR Krosno, druga na metę przybiegła Marta Czubska także z KKB MOSiR Krosno, a trzecie miejsce zajęła Sabina Smoleń z MOK Mszana Dolna.
Organizatorem Biegu Powsinogi jest Ognisko TKKF Leskowiec w Wadowicach, Klub Osiedlowy Garsoniera oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach. (greg)
W XXII Biegu Powsinogi wzięło udział przeszło 2,5 tysi±ca biegaczy w różnym wieku Fot. Grzegorz SPISAK
Wydanie Gazeta Podhalańka z dnia 2001-09-10

Pięć kilometrów suszanina

 20010910_153829.jpg (31215 bytes)
WADOWICE. Bieg Powsinogi z "Gazet± Krakowsk±"
Wczoraj na Stadionie LKS Skawa Wadowice odbył się XXII Bieg Powsinogi. W imprezie wzięło udział ponad dwa i pół tysi±ca biegaczy w różnym wieku i na kilkunastu dystansach.
W biegu na 5 kilometrów w kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Mi¶kowiec z KKS Ekspres Sucha Beskidzka.
Bieg Powsinogi od lat jest największ± ogólnopolsk± i cykliczn± imprez± sportow± na Podbeskidziu.
Najmłodszy uczestnik XXII Biegu Powsinogi miał zaledwie dwa lata, a najstarszy ponad 70. W biegu głównym na15 kilometrów wystartowało 83 zawodników. Mniej niż rok temu. Zdaniem organizatorów niepewna pogoda odstraszyła chętnych do biegania. Mimo, że nie spadł deszcz, wiał silny i chłodny wiatr, który jednak w tym roku wyj±tkowo wiał zawodnikom w plecy. Padł bowiem rekord Biegu Powsinogi na 15 kilometrów należ±cy dotychczas do Marka Sukiennika z Morawicy WKS Wawel. W biegu głównym na 15 kilometrów zwyciężył Wiesław Góra z Wawelu Kraków z czasem 47,21 minut, pobijaj±c tym samym M. Sukiennika o1 minutę i 26 sekund. Drugi na mecie stawił się Paweł Oboza z Płomienia Sosnowiec, a trzeci był Janusz Sarnicki z KKS Maków Podhalański. W¶ród kobiet najlepsza na tym dystansie okazała się Aneta Nikiel z KS Sprint z Międzybrodzia Żywieckiego, druga na metę przybiegła Ewa Fliegert z MLKS Rybnik, a trzecia była Zofia Le¶kiewicz z Bielska-Białej.
W biegu na 5 kilometrów w kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Mi¶kowiec z KKS Ekspres Sucha Beskidzka, drugie miejsce zaj±ł Tomasz Klisz z MKS Centrum Dzięgielów Bielski-Biała, a trzecie Jarosław Gniewek z TRS Siła Ustroń Bielsko-Biała. W kategorii kobiet na 5 kilometrów najlepsza była Katarzyna Czubska z KKB MOSiR Krosno, druga na metę przybiegła Marta Czubska także z KKB MOSiR Krosno, a trzecie miejsce zajęła Sabina Smoleń z MOK Mszana Dolna.
Organizatorem Biegu Powsinogi jest Ognisko TKKF Leskowiec w Wadowicach, Klub Osiedlowy Garsoniera oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach. (greg)
Start zawodników, biegn±cych na 5 kilometrów.


Wydanie: Gazeta Małopolska z dnia 2001-09-10

2,5 tysi±ca sportowców z wiatrem w plecy


WADOWICE. Bieg Powsinogi z "Gazetą Krakowską"
W biegu głównym Powsinogi na 15 kilometrów wystartowało 83 zawodników. Mniej niż rok temu. Zdaniem organizatorów niepewna pogoda odstraszyła chętnych do biegania.
Mimo że nie spadł deszcz, wiał silny i chłodny wiatr, który jednak w tym roku wyjątkowo wiał zawodnikom w plecy. Padł bowiem rekord Biegu Powsinogi na 15 kilometrów należący dotychczas do Marka Sukiennika z Morawicy WKS Wawel.
W biegu głównym na 15 kilometrów zwyciężył Wiesław Góra z Wawelu Kraków z czasem 47,21 minut, pobijając tym samym M. Sukiennika o1 minutę i 26 sekund. Drugi na mecie stawił się Paweł Oboza z Płomienia Sosnowiec, a trzeci był Janusz Sarnicki z KKS Maków Podhalański. Najszybszy z wadowiczan w biegu na 15 kilometrów był Paweł Mielec, który na metę przybiegł piąty.
Wśród kobiet najlepsza na tym dystansie okazała się Aneta Nikiel z KS Sprint z Międzybrodzia Żywieckiego, druga na metę przybiegła Ewa Fliegert z MLKS Rybnik, a trzecia była Zofia Leśkiewicz z Bielska-Białej.
W biegu na 5 kilometrów w kategorii mężczyzna zwyciężył Tomasz Miśkowiec z KKS Ekspres Sucha Beskidzka, drugie miejsce zajął Tomasz Klisz z MKS Centrum Dzięgielów Bielski-Biała, a trzecie Jarosław Gniewek z TRS Siła Ustroń Bielsko-Biała.
W kategorii kobiet na 5 kilometrów najlepsza była Katarzyna Czubska z KKB MOSiR Krosno, druga na metę przybiegła Marta Czubska także z KKB MOSiR Krosno, a trzecie miejsce zajęła Sabina Smoleń z MOK Mszana Dolna. (greg)
Organizatorami Biegu Powsinogi są Ognisko TKKF Leskowiec w Wadowicach, Klub Osiedlowy Garsoniera oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach.
Wydanie z dnia 30-08-2001r.
Wydanie z 30-08-2001r.
Wydanie z dnia 6-09-2001r.
Wydanie z 6-09-2001r.


Wydanie z dnia 7-09-2001r.
Wydanie z dnia 7-09-2001r.


Wydanie z dnia 2001-09-10

Bieg Powsinogi w Wadowicach

2,5 tysi±ca uczestników!


   Wczoraj na stadionie wadowickiej Skawy odbyła się XXII edycja Biegu Powsinogi. Wzięło w niej udział około 2,5 tys. uczestników. Na stronie 22 publikujemy relację z imprezy. Poniżej prezentujemy natomiast wyniki w pozostałych kategoriach wiekowych. W sumie organizatorzy punktowali zawodników aż w 19 kategoriach.

   Bieg sponsorów, działaczy o organizatorów na 400 metrów: 1. Zbigniew Radomski (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bielsko-Biała); 2. Sławomir Mejza - Firma Abecadło z Wadowic; 3. Krzysztof Kozłowski - senator z Krakowa.

   Bieg na 1,5 km: 1. Aleksandra Burzyńska (Jastrzębie); 2. Barbara Grzyb (Jastrzębie); 3. Aneta Jabłońska (Klecza Dolna)

   1. Aleksandra Burzyńska (Jastrzębie); 2. Barbara Grzyb (Jastrzębie); 3. Aneta Jabłońska (Klecza Dolna).

   Bieg przedszkolaków: 1. Joanna Dyrcz z Radoczy; 2. Karolina Zadora (Jaroszowice); 3. Emilia Stanek (Wadowice).

   1. Mariusz Wasiuta Klecza 2. Sławomir Graca Chocznia 3. Wojciech Płonka Wadowice.

   Bieg I-klasistów: Paweł Graca (Wadowice); 2. Mariusz Bobik (Frydrychowice); 3. Marcin Słodowski (Tomice).

   1. Amanda Burjańska (Wadowice); 2. Maria Zadora (Wadowice); 3. Paulina Czarnik (Czaniec).

   Bieg II-klasistów: Justyna Dyrcz (Radocza); 2. Angelika Kot (Wadowice); 3. Klaudia Kuwik (Wadowice)

   1. Piotr Krasa (Wadowice); 2. Jarosław Knapek (Wadowice); 3. Rafał Pietruszka (Wadowice).

   Bieg trzecioklasistów: Dagmara Maziarka (Przytkowice); 2. Barbara Pawlik (Barwałd Średni); 3. Agnieszka Dyrcz (Radocza).

   1. Dominik Gielas (Wadowice); 2. Artur Dyrcz (Radocza); 3. Paweł Piaskowski (Wadowice).

   Bieg czwartoklasistów: 1. Joanna Karelus (Lanckorona); 2. Anna Gauszka (Wadowice); 3. Karolina Kupiec (Polanka Wielka)

   1. Maciej Kubasiak - Wadowice 2. Damian Dyrcz - Radocza 3. Dawid Rupa - Stanisław Górny.

   Bieg piątoklasistów: Aleksandra Mikołajec (Tychy); 2. Żaneta Mazur (Wadowice); 3. Halina Garlacz (Klecza Dolna).

   1. Krystian Łysoń (Jaroszowice); 2. Kamil Ślizowski (Wadowice); 3. Adrian Wołek (Wadowice).

   Bieg szóstoklasistów: 1. Agnieszka Kupiec (Polanka Wielka); 2. Natalia Markiel (Stara Wieś); 3. Agnieszka Piwowarczyk (Klecza Górna).

   1. Michał Opyrchał (Wadowice); 2. Bogdan Ołdyński (Stronie); 3. Twardowski Mateusz (Klecza Dolna).

   (GM)(c) 2001 GRAFKOM Systemy Komputerowe