Trasy Biegu PowsinogiOPIS TRASY BIEGU NA DYSTANSIE 5 KM

Bieg rozgrywany jest, na trasie dwóch pętli, ulicami m. Wadowic. Start usytuowany jest na stadionie LKS "SKAWA" na wysokości linii orodkowej boiska bocznego. Dalej trasa prowadzi przez bieżnię boiska głównego do bramy środkowej ( skręt w prawo ), następnie do bramy głównej, a za nią w lewo na ulicą Błonie, za mostkiem w lewo na ulicę Polną, dalej w lewo na ul. Gotowizna. Na wysokości kapliczki trasa biegnie w lewo na osiedle Gotowizna, dalej ulicą Groble, potem w lewo na ul. Tatrzańską i w lewo na ul. Błonie. Ponownie za mostkiem skręca w lewo na ul. Polną. Dalej trasa wiedzie do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza ( pkt. 1 na mapce ), a następnie do Al. Wolności, stamtąd w lewo do ul. Niwy ( droga krajowa ), ulicą Niwy do skrzyżowania z ul. Zegadłowicza ( pkt. 2 na mapie ), dalej prosto, przez skrzyżowanie, ulica Gotowizna. Następnie trasa skręca w prawo na ul. Polną i w prawo na ul. Błonie. Dalej biegnie w prawo w bramę boczną stadionu. Meta znajduje się na bieżni boiska głównego.

ODLEGLOŚCI POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI ODCINKAMI ORAZ CZAS BIEGU:

STADION- skrzyżowanie ul. Błonie - ul. Polna - 600 m
ul. Polna - ul. Gotowizna - 300 m
ul. Gotowizna - ul Tatrzańska - 200 m
ul. Tatrzańska - ul Groble - 400 m
ul. Groble - ul Błonie - ul. Polna - 800 m
ul. Polna - ul. Zegadłowicza - 500 m
ul. Zegadłowicza - Al. Wolności - 800 m
al. Wolności - ul Niwy - 300 mul. Niwy - ul Zegadłowicza - 600 m
ul Zegadłowicza -STADION- 500 m

START - godz. 12. 0O , przewidywany czas pokonania trasy przez pierwszego zawodnika ok.20 minut, ostatniego ok. 45 minut ,mapa15km21.gif (42509 bytes)

 OPIS TRASY BIEGU POWSINOGI NA DYSTANSIE 15 KM

Bieg rozgrywany jest na trasie jednej pętli - ulicami miasta Wadowice oraz przez miejscowości Chocznia, Zawadka, Gorzeń Górny, Zbywaczówka i Gorzeń Dolny.

Start usytuowany jest w Wadowicach na bieżni Stadionu "Skawa", na wysokości głównej trybuny - 31,95 m za przedłużeniem środka boiska piłkarskiego (w pobliżu mety biegów rozgrywanych na bieżni), a dalej trasa przebiega na bieżni (kierunek w lewo) - 2,5 okrążenia (945,06 m) - następnie w prawo przez główną bramę, w lewo ul. Błonie, w lewo ul. Polną, w lewo ul. Gotowizna i ul. Niwy, w prawo Al. Wolnosci, w lewo ul. Karmelicką, przez m. Chocznia (ul. Góralską), m. Zawadka, w lewo przez m. Gorzeń Górny, w prawo ok. 500 m szosą nr 98 (w kierunku Suchej Beskidzkiej), w lewo przez m. Zbywaczówka, w prawo znów szosą nr 98 w kierunku Wadowic, a w Wadowicach ul. Zegadłowicza, w prawo znów ul. Gotowizna, w prawo ul. Polną, w prawo ul. Błonie i w prawo na Stadion "Skawa" przez boczną bramę oraz w prawo na bieżnię i w lewo w kierunku mety usytuowanej na wysokości głównej trybuny - na przedłużeniu środka boiska piłkarskiego. Trasa jest pofałdowana o różnicy wzniesień do 70 m.

Odległość w linii prostej między startem i metą 0,03 km ( 0,2 % dystansu)

Różnica wysokości nad poziomem morza na starcie i mecie: 0 m