HISTORIA       NAJLEPSZE WYNIKI      LINKI DO STRON WWW Z POPRZEDNICH BIEGÓW

 

BIEG POWSINOGI” jest najstarszą kontynuowaną imprezą sportową Ziemi Wadowickiej.

W 1979 roku TKKF „Leskowiec” zorganizował „Bieg Wadowiczan”, który od 1980 roku znany jest wszystkim jako "Bieg Powsinogi" - coroczna impreza rekreacyjno- biegowa o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze w drugą niedziele września bez względu na pogodę, zawsze o 11.07, na stadionie MKS „Skawa” startują zawodnicy w kilku kategoriach biegowych (od 50m do 15km).

                Etymologia nazwy biegu wywodzi się od postaci dawnych beskidzkich twórców ludowych, znanych z twórczości Emila Zegadłowicza, autora pozostawiającego po sobie bogaty dorobek literacki i kolekcje dzieł sztuki.

                Trasa głównego biegu na 15 km prowadzi malowniczymi szlakami Beskidu Małego, obok Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym oraz doliną rzeki Skawy. Szlak ten był chętnie odwiedzany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w latach Jego Gimnazjalnej młodości.

                Od 1984 roku wadowicki „Bieg Powsinogi” został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych, a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA.

                Organizowanie kolejnych edycji „Biegu Powsinogi” nie byłoby możliwe bez ofiarności i zaangażowania miejscowych działaczy kultury fizycznej, instytucji i stowarzyszeń oraz przychylności i ofiarności wielu stałych sponsorów z Wadowic i okolicy, a nawet z całego kraju. Należy podkreślić, że od początku istnienia imprezy Policja wykazała duże zaangażowanie w organizacji imprezy, a szczególnie w bezpiecznym przeprowadzaniu „Biegu Powsinogi”.

                Po krętych i górzystych trasach, w słońcu lub wietrze i deszczu szlifują formę znani długodystansowcy i maratończycy przed najważniejszymi imprezami sezonu.

                Organizatorem „Biegu Powsinogi” jest Ognisko TKKF „Leskowiec” w Wadowicach założone w 1966 r oraz  Spółdzielnia Mieszkaniowa - Klub "Garsoniera" w Wadowicach.

                Wśród wielu osiągnięć i imprez Ogniska na wyróżnienie zasługuje zorganizowane w 1998 roku dla uczczenia XX- lecia Pontyfikatu Jana Pawła II - Sztafety biegowej z WADOWIC do WATYKANU, w 1999 r. Bieg Pielgrzymka Wadowice – Jasna Góra i sztafeta „2000 okrążeń na 2000 rok”,  II iIII Pielgrzymka biegowa Wadowice- Watykan, Rodzinne Rajdy rowerowe oraz imprezy masowe, integracyjne, rekreacyjno- sportowe.

                Aby uczcić doniosły Jubileusz XXV - lecia Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II - Naszego Wielkiego Rodaka, któremu sport jest bardzo bliski - Ognisko TKKF "Leskowiec" inicjator sztafet biegowych do Watykanu, w tegorocznym "Biegu Powsinogi" oczekiwać będzie na zawodników - biegaczy z 61 miejscowości Polski, które odwiedzał Ojciec Święty. Przybyłym uczestnikom umożliwimy zapoznanie się z najciekawszymi zabytkami naszego terenu.

    Tu  możesz przejść do strony z III Biegu Sztafetowego - Pielgrzymki Wadowice-Watykan


3 najlepsze czasy uzyskane na dystansie 15 km

KOBIETY
Nazwisko i Imię Miejscowość Czas
Nikiel Aniela SPRINT Bielsko-Biała 00:55:16
Flieget Ewa MLKS - Goświnowice Nysa 00:56:03
Zatorska Izabela Wrocanka 00:56:20

 

MĘŻCZYŹNI
Nazwisko i Imię Miejscowość Czas
Góra wiesław Wawel Kraków 00:47:21
Oboz Paweł MKS-MOS Płomień Sosnowice 00:47:48
Miśkowiec Tomasz Sucha Beskidzka 00:48:42

Dane otrzymane od organizatora


Linki do stron www z poprzednich Biegów Powsinogi

 

Strona Jubileuszowego XXV Biegu - 2004 rok

 

Strona XXIV Biegu - 2003 rok

   

Strona XXIII Biegu - 2002 rok

         www22.jpg (28634 bytes)

Strona XXII Biegu - 2001 rok

 

 

Strona XXI Biegu - 2000 rok

Strona XX Biegu -1999rok

Strona XIX Biegu -1998rok

Opinie z innych stron www o naszej cyklicznej imprezie

 Reportaż  na stronie "BIEGANIE" z XXI Bieg Powsinogi


© 1998-2005 GRAFKOM Systemy Komputerowe