Historia Biegu Powsinogi

Prekursorem "Biegu Powsinogi" była impreza pod nazwą"Bieg Wadowiczan", która została rozegrana w 1979 r. Od 1980r. nieprzerwanie jest rozgrywany "Bieg Powsinogi". Głównym organozatorem imprezy pozostaje do dziś Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach .
"BIEG POWSINOGI" odbywa się w stałym ternimie - drugą niedzielę miesiąca września. Dla podkreślenia pewnej orygilnalności, start do biegu z wadowickiego stadionu miejskiego im. 600-lecia Wadowic odbywa się zawsze o godz. 11.07.

WYNIKI BIEGU NA 14 km W LATACH 1990-96

Rok Ilość uczestników Ilość zawodników
ogółem
Ilość zawodników
na 14km
ZWYCIĘZCY - kl og.14km
Mężczyźni Czas Kobiety Czas
1990 ok.1000 630 31 1.Orlicki Stanisław
2.Kuchciński Władysław
3.Przystał Ryszard
46.51
46.52
47.30
-
-
-
-
-
-
1991 ok.5000 2619 81 1.Sawicki Wiktor
2.Wójcik Janusz
3.Sarnicki Janusz
42.32
42.55
43.55
1.Gos Barbara
2.Nikiel Aniela
3.Stalmach Teresa
52.38
55.50
1.05.50
1992 ok.3000 1705 65 1.Wójcik Janusz
2.Stanisławski Kazimierz
3.Finster Jerzy
43.25
44.30
45.04
1.Nikiel Aniela
2.Gos Barbara
3.Leskiewicz Zofia
51.14
55.12
1.08.46
1993 ok.3500 2485 144 1.Puzniak Mykhailo(Ukr)
2.Wójcik Janusz
3.Stroński Franciszek
43.10
43.33
45.21
1.Mentlewicz Czesława
2.Chybińsak Ewa
3.Naglik Marta
50.59
56.02
58.20
1994 ok.4000 3118 105 1.Sarnicki Janusz
2.Siegmunt Andrzej
3.Szost Jacek
43.21
43.31
44.00
1.Mentlewicz Czesława
2.Leśkiewicz Zofia
3.Harańczyk Elżbieta
53.14
1.01.47
1.03.12
1995 ok.4000 ok.3000 64 1.Stanisławski Kazimierz
2.Wójcik Janusz
3.Bulik Witold
44.11
44.13
45.30
1.Leśkiewicz Zofia
2.Harańczyk Elżbieta
3.Zacharska Małgorzata
1.04.20
1.04.44
1.15.15
1996 ok.2000 1332 104 1.Wójcik Janusz
2.Sarnicki Janusz
3.Głogosz Grzegorz
43.09
43.32
43.53
1.Cuchło Elana(Biał.)
2.Nikiel Aniela
3.Monica Beata
48.10
50.14
51.46


WYNIKI BIEGÓW W ROKU 1997


INFORMACJA OGÓLNA

Ogółem w impezie wzięło udział ok. 3000 osób

Ukończyło biegi:

- Bieg na 14 km 114
- Bieg na 5 km 122
- Bieg na 1.5 km 196
- Bieg dyrektorów i sponsorów 12
- Pozostałe biegi ok. 2600

Bieg Dyrektorów

1.Wacłowski Janusz-Wójt Gminy Stryszów
2.PutekMieczysław-Dyrektor Z.S.M. Wadowice
3.Klink Roman-"Ogarpol"-Kalwaria


Bieg przedszkolaków

Dziewczynki Chłopcy
1.Monika Zawiła 1.Maciej Kulig
2.Paulina Ćwiertniak 2.Łukasz Leśniak
3.Dagmara Maziarka 3.Dawid Hydzik


Bieg klasa I-100m

Dziewczynki Chłopcy
1.Joanna Kowalczyk 1.Paweł Zimnicki
2.Paulina Molesztak 2.Mieszko Bulik
3.Kasia Gurdek 3.Szymon Gnojek


Bieg klasa II-100m

Dziewczynki Chłopcy
1.Marzena Zaręba 1.Przemysław Tatara
2.Iza Kądziołka 2.Paweł Winkler
3.Marta Meder 3.Tomasz Pająk


Bieg klasa III-200m

Dziewczynki Chłopcy
1.Marcela Łęczyńska 1.Michał Bieniek
2.Patrycja Jaśkiewicz 2.Sebastian Galon
3.Beata Zając 3.Dawid Grochowski


Bieg klasa IV-400m

Dziewczynki Chłopcy
1.Agnieszka Giełdoń 1.Łukasz Łasak
2.Sabina Maluty 2.Mateusz Kapłan
3.Magda Goryl 3.Robert Kencki


Bieg klasa V-400m

Dziewczynki Chłopcy
1.Anna Doluk 1.Jakub Moskała
2.Małgorzata Wacławska 2.Piotr Jeleń
3.Ewelina Nowak 3.Tomasz Groń


Bieg klasa VI-400m

Dziewczynki Chłopcy
1.Agnieszka Waleczek 1.Adam Dajka
2.Marta Ziemnicka 2.Damian Czyż
3.Zuzanna Janus 3.Paweł Jończyk


Bieg na dystansie 1,5km

Chłopcy
1.Damian Piktel-Jastrzębie
2.Jacek Lewandowski-Jastrzębie
3.Krzysztof Domurat-Chrzanów

Bieg na dystansie 1.5km dziewcząt został unieważniony z uwagi na pomylenie trasy przez zawodniczki z winy organizatorów. Jednakże uchonorowano trzy pierwsze uczestniczki biegu, które prawidłowo pokonały trasę są to:

1.Ewelina Gmitrzuk-Jastrzębie
2.Barbara Gawęda-Jastrzębie
3.Maria Misiarz-Wadowice



Bieg na 1,5 km chłopcy (pierwsze 10 miejsc)


Miejsce Nazwisko Imię Miejscowość
1. Pichtel Damian Jastrzębie
2. Lewandowski Jacek Jastrzębie
3. Domurat Krzysztof chrzanów
4. Macięga Łukasz Wadowice
5. Tyniec Łukasz Jastrzębie
6. Kowalczyk Dariusz Woźniki
7 Wiktor Szymon Wadowice
8 Gębala Grzegorz Stronie
9 Starowski Maciej Stronie
10 Walczak Mariusz Brzezinka


Bieg 5 km (pierwsze 10 miejsc)


Miejsce Nazwisko Imię Nr start Czas Miasto Klub Msc w grupie
1 Wójcik Paweł 2119 00:16:58,7 Rudze AZS Katowice 1
2 Zajega Waldemar 2015 00:17:06,2 Olkusz KS Olkusz 2
3 Kurto Sławomir 2302 00:17:49,4 Bielsko Biała KS Sprint 3
4 Szulik Grzegorz 2187 00:18:29,3 Jastrzębie MOSIR 4
5 Klisz Tomasz 2356 00:18:34,1 Bielsko Biała LKS Radocza 5
6 Kubiak Kamil 2174 00:18:54,1 Jastrzębie MOSIR 6
7 Winkler Tomasz 2029 00:18:58,8 Jastrzębie MOSIR 7
8 Miśkowiec Tomasz 2013 00:19:35,6 Sucha Beskidzka Niezrzeszony 8
9 Urlych Ireneusz 2139 00:19:42,8 Żywiec Niezrzeszony 9
10 Podolski Marcin 2179 00:19:57,2 Jastrzębie MOSIR 10



Bieg 14 km (pierwsze 10 miejsc)


Miejsce Nazwisko Imię Nr start Czas Miasto Klub Msc w grupie
1 Librowski Tomasz 2078 00:43:12,9 Goleszów PIAST 1
2 Głogosz Grzegorz 2377 00:44:15,3 Mińsk Skra 2
3 Siegmunt Tadeusz 2 oo:45:14,3 Jastrzębie MOSIR 3
4 Bulik Witold 2230 oo:45:14,3 Gliwice LKS Pogórze 4
5 Wisiński Sławomir 2311 oo:45:51,3 Ujście Gwardia 5
6 Długosz Adam 2389 oo:46:04,7 Nowy Sącz MKS Beskid 6
7 Kamyczek Tadeusz 2334 oo:46:23,2 Skoczów Niezrzeszony 1
8 Stawiasz Jarosław 2217 oo:46:41,9 Kraków Wawel 7
9 Pisak Ryszard 2104 oo:47:16,5 Sanok Niezrzeszony 2
10 Finster Jerzy 2228 oo:47:17,1 Pszczyna Niezrzeszony 1