Jutrzejszy program spotkań Ojca świętego będzie realizowany bez zmian - powiedział PAP bp. Kazimierz Nycz - przewodniczący komitetu organizacyjnego pielgrzymki papieża w Krakowie.


Według bp. Nycza takie zapewnienie uzyskali wszyscy biskupi obecni na popołudniowym obiedzie w krakowskiej kurii. W środę, w Starym Sączu Ojciec Święty - według programu - weźmie udział w kanonizacji błg. Kingi, a po popołudniu spotka się z mieszkańcami Wadowic.
Nieoficjalne spotkania, do których nie doszło we wtorek w kościele św. Norberta, bazylice Mariackiej i klasztorze oo. dominikanów przełożono na czwartek wieczorem, kiedy papież wróci z Częstochowy.
Stan zdrowia Jana Pawła II znacznie się poprawił - dowiedziała się PAP od służb medycznych odpowiedzialnych za opiekę nad Ojcem Św. w Krakowie.
Jan Paweł II czuje się znacznie lepiej, temperatura mu spadła. Przed południem bez przeszkód odprawił mszę św. w kaplicy kurii - powiedziała PAP jedna z osób bezpośrednio zajmujących się opieką medyczną nad papieżem w Krakowie.
"Według informacji, które w tej chwili posiadam Ojciec Święty odleci z Polski do Armenii w piątek rano" - powiedział bp. Kazimierz Nycz.
Biskup Tadeusz Pieronek potwierdził w rozmowie z PAP, że program kolejnych dni papieskiej pielgrzymki pozostaje bez zmian. Udział papieża w poszczególnych jej punktach zależał będzie jednak - według biskupa - od stanu zdrowia Ojca Świętego.
Ojciec Święty nie pokaże się dzisiaj w oknie - poinformował wcześniej rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls. Poprosił też dziennikarzy, by nie stali dłużej przed budynkiem, gdyż tego dnia nie udzieli już żadnych nowych informacji.
"Ojciec Święty też się musi kogoś słuchać" - żartował, dodając, że tym kimś jest lekarz. Navarro-Valls zapewnił też, że lekarze uważają, iż nie ma zmartwienia jeśli chodzi o stan zdrowia Papieża. Dodał, że dziś rano Ojciec Święty był w dobrym humorze, jednak bardzo żałował, że nie może uczestniczyć we Mszy św. na Błoniach, zwłaszcza dlatego, że był kardynałem krakowskim.
KAI, PAP